Иван Манчев разказа за изненадващите нови епизоди на „Черешката на тортата“


В студиото на „Събуди се“ топ готвачът Иван Манчев разказва за уроците на най-добрите, за равносметките на новата година, за именните дни и изненадващите нови епизоди на „Черешката на тортата“.

Следващата седмица в новите епизоди на „Черешката на тортата“ шеф Манчев ще избере някои от рецептите на участниците и ще им покаже негов прочит на същите. „Ще им покажа как аз бих я приготвил. Така прибавям една добавена стойност към рецептите, които те са сготвили. Ще кажа на всеки поотделно какво е моето мнение за всяка рецепта. Това е нещо ново, което вкарваме в предаването. От друга страна, всяка рецепта носи със себе си едно вдъхновение и ново изживяване. Така че е хубаво храната да ти дава този стимул, тази перспектива в душата. За да може, когато седне на масата, човек да се чувства доволен от това, което е направил. Участниците ще покажат себе си чрез храната, а аз, виждайки тяхното отношение, мога само да коригирам тяхното готвене.“

Неговата последна книга „Черешките от „Черешката на тортата“ е поредното вдъхновение за хората, които искат да се занимават с готвене.

„В книгата има много интересни рецепти, а по този начин хората могат да опитат много различна храна. В предишната си книга „Мечти и кошмари“ описва цялата си кулинарна история. Много хора, след като са я прочитали, са се вдъхновявали от целия път. Защото зад всеки успял човек има дълъг път, който той е извървял. Понякога някои хора мерят по кората, а не по съдържанието. Така че това, което съм отразил в книгите, показват моят кулинарен път. Те дават и пример за това как човек би успял в определена област“, споделя шеф готвачът.

Шеф Манчев споделя, че баща му и баба му са хората, които го насочват към кулинарната професия. Започва от най-ниското ниво като помощник готвач, бута колички, зарежда стока. Търсил е съвета и примера на по-опитните от него. През годините това му дава стремеж. След като завършва висшето си образование и заминава за Швейцария. Там за него се случва най-голямата промяна, защото вижда как професионалисти в сферата на кулинарията, които се отнасят абсолютно професионално към всеки един детайл от работата. „Това създава перспектива, в която виждаш, че всичко зависи от теб и от твоя път! Не съм предполагал, че кулинарията ще се развие толкова бързо в България. Това е един отрасъл, който се разви много бързо за много кратък период от време. Защото хората се отвориха към света, пътуват, виждат различни храни и продукти. Ако приемем, че преди 20 години емблемата беше кебапче, пържола и ракия, в момента хората търсят винен туризъм, културен туризъм, свързан с храна. Хората вече са по-взискателни, имат повече критерии. А това означава по-голяма отговорност за нашата работа!“, категоричен е той.

Read more...
Exit mobile version