Яман води Сехер на шопинг. Той се радва на тези излизания и му харесва фактът, че Сехер започва да се връща към живота! Но как ще реагира Яман, когато разбере защо Сехер го помоли да ѝ върне сватбената халка? Вижте какво ще се случи в епизод 464 на турския сериал „Наследство“, който можете да гледате от 12:30 часа на 06 февруари 2025 г. по NOVA.
НАКРАТКО какво се случва в епизод 464 на турския сериал „Наследство“, който можете да гледате от 12:30 часа на 6 февруари 2025 по NOVA.
Яман води Сехер на шопинг. Той се радва на тези разходки и му харесва фактът, че Сехер започва да се връща към живота!
Но как ще реагира Яман, когато разбере защо Сехер го помоли да ѝ върне сватбената халка?
Зия подарява подарък на Чичек.
Али, Дуйгу и Волкан разбират къде се крие Рустем. Кой ще стигне пръв – Али и Дуйгу или Волкан?
Действието продължава от предния епизод. Сехер влиза притеснена в стаята и поглежда Юсуф. Тревогата в очите ѝ не остава скрита.
– Юсуф, защо ме повика толкова спешно? – пита го тя.
Малкият с вълнение ѝ подава лист хартия.
– Лельо, току-що завърших тази рисунка! Исках да нарисувам Айкю, но не стана толкова хубава, колкото е в действителност. Ще ми помогнеш ли?
Сехер се усмихва нежно, взира се в рисунката и пита с любопитство:
– Ти май много харесваш Айкю? Вече ми разказа за нея…
– Да, много я харесвам! Но виж, косите ѝ… Те не са толкова къдрави, както съм ги нарисувал. Те са меки и вълнообразни, като морските вълни – казва той, плъзгайки пръст по рисунката.
В следващия момент радостно възкликва:
– Лельо, ти отново носиш пръстена?
![Наследство](https://webfen.net/wp-content/uploads/2025/02/nasledstvo-464-06-85800-1140x0-1.jpg)
Действието се връща назад.
Разбираме, че Юсуф е помолил Сехер да сложи пръстена обратно. Той е казал на леля си, че тя може и да не си спомня, но чичо му много я обича. И ако тя носи този пръстен, значи всичко ще бъде наред, тя ще започне да си спомня.
В момента Сехер се замисля: „Не му казах защо си поисках пръстена обратно. Може би трябва да отида и да му обясня, че Юсуф ме помоли да го сложа отново на ръката си.“
В същото време, в хола, Яман седи замислен. Поглежда сватбената си халка и устните му се разтягат в лека усмивка. Фактът, че Сехер е поискала своя пръстен, го кара да вярва, че нещата между тях ще се наредят. Бавно, но сигурно.
Сехер написва бележка на Яман, в която му обяснява, че си е поискала пръстена обратно, защото Юсуф я е помолил и я оставя на бюрото на Яман. Малко по-късно в кабинета влиза Неслихан. Тя чисти и подрежда внимателно вещите на Яман. Докато прибира документите му, без да забележи, бележката се приплъзва и изчезва между страниците на една от папките…
Действието прескача във вечерта. Яман е при Юсуф. Малкото момче, развълнувано, му показва рисунката на Айкю, като казва, че леля му му е помогнала и гордо сочи панделката, която Сехер е нарисувала.
– Чичо, ти видя ли? Леля отново носи пръстена – казва Юсуф с приповдигнат тон и блясък в очите.
– Да, юначе! Оттук нататък всичко ще става още по-добре – уверява го той.
Юсуф кима убедено.
– Леля непременно ще си спомни! – казва с увереност, която само едно чисто детско сърце може да притежава.
![Наследство](https://webfen.net/wp-content/uploads/2025/02/nasledstvo-464-07-85801-1140x0-1.jpg)
В същото време в стаята си Сехер гледа объркано пръстена и си казва:
-Заради теб, Юсуф! Той сигурно не е прочел бележката ми, не е разбрал, че сложих пръстена заради Юсуф.
![Наследство](https://webfen.net/wp-content/uploads/2025/02/nasledstvo-464-08-85802-1140x0-1.jpg)
Действието прескача към сутринта. В хола Сехер и Юсуф разглеждат албум със снимки. Юсуф с интерес разказва спомени, които за него са скъпоценни, а за Сехер… изгубени.
На Сехер ѝ прави впечатление една снимка, на която е в красива дълга зелена рокля.
– Това… аз ли съм? – възкликва тя, сякаш не вярва на очите си.
Юсуф се усмихва широко.
– Да! Ти тук си като принцеса! – казва гордо. – И на чичо много му хареса!
Сехер поглежда към него озадачено.
– Ти ще се облечеш ли като принцеса за рождения ми ден? – пита Юсуф.
– Кога ти е рожденият ден? – пита Сехер.
Юсуф свива рамене.
– Аз не знам… но ти знаеш, лельо! – отговаря невинно.
– Аз… не си спомням… Аз… нищо не помня! – казва паникьосано, повече на себе си, отколкото на него.
Изведнъж Юсуф се сеща нещо и скача от дивана.
– Леле, ще закъснея за училище! Трябва да се приготвя! – извиква и тичешком напуска стаята, като поздравява чичо си, който слиза по стълбите.
Сехер продължава да гледа снимката, на която е с красивата зелена рокля. Пръстите ѝ внимателно докосват лъскавата повърхност на снимката.
– Значи… това съм аз? – не може да повярва Сехер.
– Да, това си ти – отговаря Яман с топла усмивка.
Адалет влиза при тях и ги пита какво искат да им приготви за закуска.
– Ние излизаме, имаме работа. Ще закусим навън.
Сехер вдига очи към него изненадано.
– Къде ще ходим? – пита тя с несигурност в гласа.
![Наследство](https://webfen.net/wp-content/uploads/2025/02/nasledstvo-464-09-85803-1140x0-1.jpg)
Яман води Сехер на шопинг. Сехер пробва рокли, но се притеснява и срамува от Яман и се скрива от него.
Разбира се, Яман я намира. На въпросът му, защо се крие, тя му отговаря, че не е свикнала да носи такива дрехи.
– Хайде да тръгваме – казва тя, искайки да сложи край на този неудобен момент.
Но Яман не мисли така.
– Не бързай толкова. Избери си още няколко рокли – настоява той.
Сехер поклаща глава.
– Не, не е нужно – отказва категорично.
– Тогава… ако не искаш да премериш още няколко, ще купя всички рокли в магазина. Ти решаваш! – казва Яман.
Сехер се съгласява да премери още няколко рокли.
Сехер мери една синя рокля на точки, а когато Яман я вижда остава без думи, толкова ѝ отива и стои добре.
Сехер мери още няколко рокли, но една от тях ѝ стои прелестно. Собственичката на бутика моли да направи снимка на Сехер, която да качи в социалните мрежи. Сехер се съгласява.
Междувременно, в имението…
Зия решава да купи подарък за Чичек – жест на благодарност за ръкавиците, които тя му подари. Дълго обмисля какъв подарък да избере, нещо, което наистина ще ѝ бъде полезно. Зия разбира, че Чичек често я боли кръста. Ченгер му подсказва да ѝ купи корсет, за да я избави от болките, като му казва, че може да го направи в близката аптека.
Зия подарява подаръка на Чичек, а тя го отваря взема корсета с треперещи ръце и излиза от стаята. Зия е учуден, че Чичек така реагира на подаръка му.
Междувременно Али и Дуйгу намират разстроената Семра в болницата. С драматичен тон Семра им казва, че някой ѝ се е обадил и ѝ е съобщил, че Ясемин се е самоубила в затвора. Али, виждайки състоянието на жената, веднага предприема действия. Той се обажда по телефона и научава, че това е било само подла измама – Ясемин е добре. В главата му се заражда тревожна мисъл: някой умишлено е организирал тази драма, за да отвлече вниманието им от търсенето на Рустем.
Семра постепенно се възстановява от ужасното си преживяване, а Султан не я оставя и за минута, като я утешава и поддържа духа ѝ. Междувременно Али разговаря с Дуйгу в полицейския участък.
– Помолих да проверят номера, от който някой се е обадил на майка ти – казва Али. – Ибо току-що ми изпрати отговор. Обаждането е направено от уличен телефон.
– Добре, но защо някой би направил това? – пита объркана Дуйгу.
– Имам някои предположения. Обаждащият се е направил това само за да ни отвлече от Рустем – отговаря Али.
– Сигурен ли си в това? – пита Дуйгу.
– Не може да е съвпадение – заявява Али убедено. – Човекът, който е натопил сестра ти за престъплението и я е пратил в затвора, е същият, който вчера се е обадил на майка ти.
Скоро Ибо проследява личния телефонен номер на Рустем и дава на Али и Дуйгу адреса на последното му местонахождение. Волкан също го чува, решен да стигне пръв, се качва в колата си и тръгва да открие Рустем.